کتاب الکترونیکی

یک ایبوک ebook در واقع یک ویرایش الکترونیکی از یک کتاب فیزیکی است ،فایلی شامل همه اطلاعاتی که یک کتاب الکترونیکی شامل آنهاست.تکنولوژی ebook Adobe بر پایه Adobe PDF است که می تواند روی ویندوز و کامپیوترهای Macintosh و PalmOS PDA ها اجرا شود .

 - تفاوت یک ایبوک با یک فایل PDF

یک ایبوک PDF یک فایل PDF است. همچنین مجوزهای خاصی برای کنترل روی ایبوکها شامل پرینت گرفتن ، دوره زمانی خاصی برای اکسپایر شدن نیز دارند.

- نیازمندیهای موجود روی کامپیوتر برای خواندن یک ایبوک:

برای خواندن ایبوکهای PDF همه چیزی که شما نیاز دارید یک نرم افزار Adobe Reader 6.0 و یک ارتباط اینترنتی است .

- آیا برای خواندن کتاب نیاز به آنلاین بودن است؟

خیر.پس از دانلود شدن ایبوک شما می توانید ارتباط اینترنتتان را قطع کنید.

- ساخت یک ایبوک برای پخش:

ساخت و انتشار ایبوکهای PDF یک پروسه سه مرحله ای است.گام اول ساخت ایبوک با استفاده از یک وسیله Adobe InDesign است.گام دوم انتقال ایبوک به فایل PDF با استفاده از Adobe Acrobot  است.گام سوم محافظت و انتشار یک ایبوک است.

 - برتریهای ایبوک در مقایسه با کتابهای کاغذی:

ایبوک سودهایی مثل دسترسی سریع،یک تجربه مطالعه پیشرفته با امکان هایلایت،سرچ کردن را داراست.ایبوکها همچنین می توانند با صدای بلند از کامپیوتر برای شما خوانده شوند.(در صورت قرار دادن این خاصیت)

 - مدت زمانی که به طول می انجامد تا یک ایبوک دانلود شود:

زمان دانلود برای یک ایبوک بستگی به سایز فایل و سرعت ارتباط شما به اینترنت دارد.برای مثال یک ایبوک 300 صفحه ای بدون گرافیکهای زیاد در حدود 4 تا 5 دقیقه روی ارتباط 56 k دانلود می شود.

 قیمت ایبوک در مقایسه با کتاب فیزیکی ارزانتر است ضمن اینکه امکان دانلود سریع نیز وجود دارد. پس از خواندن،ایبوک شما روی کامپیوترتان باقی می ماند.تا زمانی که شما خود آن را پاک کنید.برای شما امکان پرینت گرفتن از ایبوک نیز وجود دارد.مگر در ایبوکهای محافظت شده ای که ناشر آنها اجازه این کار را به شما نداده باشد.

انواع فرمتهای eBook:

EXE: پسوند آن دسته از کتابهای الکترونیکی است که به طور خودکار اجرا می شود (Executive). برای اجرا ودیدن فایلهای exe ، به انواع نسخه های ویندوز و IE4 ویا بالاتر نیاز است. کتابهای الکترونیکی exe در سیستمهای مکینتاش (Mac OS) قابل اجرا نیستند.

PDF: پسوند کتابهای الکترونیکی مخصوص Acrobat eBbook Reader است. می توانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.

LIT: پسوند کتابهای الکترونیکی مخصوص Microsoft Reader است.  می توانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.

ZIP: پسوند فایلهای zip است که برای اجرای آن به نرم افزارهای Unzip همچون WinZip یا WinRar احتیاج است.

/ 0 نظر / 17 بازدید